Kullanıcı Adı Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rezarvasyonlar da ki tüm ICAO adresler  (Okunma Sayısı 906 defa)
GUNES YOLAGELDILI
Meraklı Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

ZamaZinGo

« : 18 Mayıs 2015, 15:26:22 »

Aşağıda ki resim de, şirketimizin tüm uçuş rezervasyonları bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere sistemimizde sadece ICAO kodlar yer almakta. Pilotlarımız dan ''SGX113 Halil İPEK''  hocamız bir çalışma yaparak, ICAO ların hangi ülke ve şehre ait olduğunu kolaylık olması açısından karşılarında belirtmiştir.

Bu çalışmasından dolayı kendisine teşekkür ederiz..

OZER OZMEN
OZER OZMEN
SAGA Pilotu
Kıdemli Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bir gün gelecek DÖNENCE .. biliyorum

Site
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2015, 01:28:01 »

teşekkürler Halil Kaptan

MERT AKCAKAYA
SAGA Pilotu
Tam Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2015, 11:36:43 »

Uzun zamandir forumda bilgilendirme maksatli birseyler paylasilmiyordu. Hocamız emek harcamis tesekkür ederiz.

Konu ile ilgili olarak aramıza katilan arkadaslara bu hususta bilgi veriyorduk. Havaalanlarina ait olan icao kodlarini wikipediada listelenmis olarak bulabilirsiniz. Bana yetmez dersenizde icao ilgili annex'i okuyup neyin neden oldugu hakkinda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fakat bu kodlari ezber etmenin herhangi bir faydasinin olacagini düsünmüyorum. Kücük bir resim ekliyorum umarim faydasini görürsünüz.

1. harf bölge (ICAO'YA göre)
2. harf ülke
3. harf ülkeye ait bölgeler
4. harf limana ait

Birde liste gözüme oldukca kücük göründü. Sonra bunlarin sadece Istanbuldan cikis rotalari olabilecegi aklima geldi. Yine de az  hayır Buradan Canada'nin Toronto köyünde yasayan ucus operasyonu müdürümüze sesleniyorum. Yeni ufuklari ekleyelim listemize.

Hazir seslenmeye baslamisken birde Halil Hocama sesleniyorum. Hocam listeyi yaptin valla yerde durdugun yok ne zaman baksak havadasin  arama alkış Resim ekledim de kaldirsam mi napsam ben onu bilemedim simdi  okey

Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: