Kullanıcı Adı Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

 

Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: IVAO -TR Kuralları  (Okunma Sayısı 1479 defa)
TIMUCIN ELDELEKLIOGLU
Yönetici
Kahraman Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1348


Cahilin karşısında su gibi sessiz ol.


Site
« : 06 Mart 2010, 19:27:17 »

Değerli SAGA Pilotları

Aşağıdaki karalları IVAO Türkiye Divisyonu tarafından 13/04/2008 tarihinde alınmıştır. Bu kurallar, IVAO-TR bünyesinde yer alan havayolları tarafından uygulanma ve uygulatılmak zorundadır. Bu sebepten SAGA Virtual Airlines aşağıda bahsi geçen maddelerin tamamını kabul eder ve uygular.
Kararlar :

 

* Temel eğitim  IVAO_TR tarafından verilecek olup havayolları pilotlarına ileri ve tip eğitimi vereceklerdir.  IVAO_TR eğitmenleri direkt olarak VA'lardan gelecek yada kişisel başvuru yolu ile yapılacak talepler ile sınıfları oluşturur ve eğitim verir. Eğitim sınıfının oluşması için min 5 pilot  gereklidir. Talepte bulunan pilotlar sözkonusu eğitimlere katılmakla yükümlüdürler .  Kabul edilir mazaretler dışında eğitimlere katılmayan pilotlar sözkonusu sınıflardan çıkartılırlar. Bu pilotlar ileride tekrar başvuruda bulunursa kabul edilip edilmemesi IVAO_TR eğitmenleri tasarrufundadır. IVAO_TR Eğitim departmanı tüm bu eğitimlerin düzenli olarak verilmesinden sorulumdur.
 

* VA lar bünyelerine pilot alırken T eki takmak yada direkt olarak almakta serbesttir.  VA tarafından T eki takılan pilotlar VA yönetimince IVAO_TR yönetimine devredilirler. Burada eğitimini tamamlayan pilot bağlı bulunduğu VA da uçuşlarına devam eder.  VA lar tarafından direkt olarak listeye alınan yada herhangi bir VA ‘da daha evvel uçmaya başlamış pilotlar TR_STAFF ‘ın önerisi ve bağlı bulunduğu VA yönetiminin onayı ile T ekini geri takabilirler.
 

* Bağlı bulunduğu Va da T eki  ile uçan pilotlar  yurtdışı uçuş yapamazlar.  Yurtdışı uçuşu yapmak için IVAO_TR trafından verileek temel eğtiimi eksiksiz olarak tamamlayarak T eki ni atmış olmak gereklidir. Bu kuralı TR_DIV a bağlı her VA kurallarına ekleyecek ve uygulanması hususunda sorumlu olacaktır.
 

* IVAO_TR ye bağlı olan pilotlardan herhangi biri IVAO ve IVAO_TR kurallarına aykırı davranışda bulunması , huzuru bozucu hareketler yapması, ortamın genel yapısı ve işleyişine aykırı davranışlarda bulunması ve bunu alışkanlık haline getirmesi durumunda ilgili gerekirse IVAO ve IVAO_TR kuralları ve yaptırımları ile cezalandırılır. Bunu mütekiben pilot bağlı bulunduğu VA'ya  sözkonusu davranışlarını kanıtlayıcı tüm delil ve gerekceler ile IVAO_TR tarafından bildirilir. İlgili VA bu pilotu kendi görüşü ile pilot listesinden çıkartır ise bunu IVAO_TR yönetimi ve diğer TR-DIV'a havayollarına bildirir. Bu durumda tüm Va 'lar ilgili pilotu kendi listelerine dahil etmeyeceklerini  ilgili gerekçelerin ve delillerin yeterliliği  halinde kabul ve taahhüt etmişlerdir.
 

* IVAO_TR ‘de tanışma ve dayanışmayı arttırmak amacı ile ayda 1-2 defa yurtdışı meydanlardan yine yurtdışı meydanlara tüm TR VA ların katılacağı toplu uçuşlar yapılacaktır. Bu uçuşların organizasyonu her ay 1 VA da olacaktır.
Turkish Virtual Airlines Adına -  Erim Funda                                       
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Hell Theme Designed By [S.W.T]